Valgeristi miniatuur

Tootekood: 029
Al. 27,45 €

Parameetrid


* Valgeristi klass

Valgeristi miniatuur kujutab neljaharulist valget, mõlemalt küljelt emailitud risti, mille esikülge ümbritseb kuldäär. Miniatuuri esiküljel on kuldne mõõk, mille käepide asub risti ülemisel harul ja tera ulatub läbi risti keskme alumisele harule. Risti esiküljele, mõõga peale on asetatud Kaitseliidu embleem. Risti igas harus on täisnurkne sisselõige.

Miniatuuri kantakse kuue vasakul revääril. Isik, kellele on antud Valgeristi eri klassi märgid, kannab ainult kõrgeima klassi miniatuuri.

Miniatuur on Valgeristi vähendatud koopia, mis on 1/3 originaalsuurusest ja seda võivad kanda inimesed, kellele on antud vastav Valgerist.

Valgeristi antakse Kaitseliidu liikmetele eriliste teenete eest Kaitseliidus või eriti eeskujuliku ja pikaajalise teenistuse eest Kaitseliidus. Teistele isikutele antakse Valgeristi Kaitseliidule osutatud eriliste teenete eest.

Valgeristi andmist tõestab vastav tunnistus, millel on Kaitseliidu reljeefpitsati jäljend sissepressitud kujul ja Valgeristi number. Tunnistusele kirjutavad alla Kaitseliidu ülem ja Kaitseliidu peastaabi ülem.