Jalavägi ründab

Tootekood: 1109
24,00 €

Erwin Rommel "Jalavägi ründab"

Meeste usalduse võitmine nõuab juhilt palju. Ta peab olema hooliv ja tähelepanelik, seisma oma meeste eest, elama samade raskuste all ja ennekõike – rakendama enesedistsipliini. Kuid kui ta on nende usalduse saanud, järgnevad ta mehed talle läbi põrgu ja kõrge vee.

Nagu muuseas poetas autor selle eelmise lõigu oma kirjelduste vahele, omistamata sellele mingitki rõhuasetust. See oli niivõrd loomulik ja tavapärane tema jaoks. Ometigi suutis ta sellesse kolme lausesse koondada kogu maailma edukad juhtimisteooriad minevikust, olevikust ja ka tulevikust.

Miks taaselustada see enam kui 100 aastat tagasi toimunud sündmuste meenutused täna? Kas maailm ja sõjapidamine pole piisavalt edasiarenenud? Mida on meil sellest vanast loost küll õppida? Lühike vastus on – kõike. Vaadates täna järjest vihasemaks muutuvat Vene-Ukraina sõda ja ka meie jaoks kasvavat sõjaohtu, siis ei saa alloleva raamatu lugejal jääda märkamatuks needsamad lahingutõed, võitlejate ebainimlikud pingutused külmas, sopas, mürskuderahe all ja juhtide riskid vastase ülekavaldamiseks.

Tallinn 2024

Toimetajad: Hele Pärn ja Rene Toomse

Kujundaja: Piret Niinepuu-Kiik

Kirjastaja: ELRE OÜ

Trükk: Tallinna Raamatutrükoda

307 lk, eesti keeles, kõvad kaaned