Teenetemedali miniatuur

Tootekood: 030
Al. 13,25 €

Parameetrid


* Teenetemedali klass

Teenetemedali miniatuur on külgedelt ornamentaalsete kaunistustega piiratud medaljon, mille esikülje kujunduse põhielemendiks on ülevalt alla suunatud mõõgale medali keskmesse paigutatud Kaitseliidu embleem. Mõõka ja sellele paigutatud embleemi raamib ovaalne sõõr tekstiga PRO PATRIA.

Ovaal on III klassil pronksivärvi, II klassil hõbedane, I klassil ja eriklassil kuldne. Deviis PRO PATRIA on kõikide klasside medalitel oksüdeeritud tumedaks.

Teenetemedali miniatuuri kantakse kuue vasakul revääril. Miniatuuride klassimärke võib kanda koos sellises järjestuses, kus kõrgem klass on paremal.

Miniatuur on vastava medali vähendatud koopia, mis on 1/3 originaalsuurusest ja seda võivad kanda inimesed, kellele on annetatud vastav teenetemedal.

Kaitseliidu teenetemedalit antakse Kaitseliidu liikmetele väljapaistva teenistuse eest Kaitseliidus ja teistele isikutele Kaitseliidule osutatud väljapaistvate teenete eest. Teenetemedali andmist tõestab vastav tunnistus, millel on Kaitseliidu reljeefpitsati jäljend sissepressitud kujul ja medali number. Tunnistusele kirjutavad alla Kaitseliidu ülem ja keskjuhatuse liige.